E-TWINNING

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Czytaj więcej

Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy

Projekt „Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy” ma na celu wzrost świadomości społecznej na temat wpływu odżywiania, aktywności fizycznej na zachowanie i umacnianie zdrowia także zachowania właściwej higieny.

Czytaj więcej

Moje dziecko idzie do szkoły

Rozpoczęcie nauki w szkole jest dla dziecka i jego rodziców momentem niezmiernie ważnym i trudnym. Dla dziecka i jego rodziców wszystko jest nowe – nowe środowisko, nowe obowiązki, oczekiwania, pierwsze sukcesy i niepowodzenia.

Czytaj więcej

Eco-Schools

Podejmując wiele działań ekologicznych zgłosiliśmy naszą placówkę do Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, aby zdobyć certyfikat LCAE i Zielonej Flagi.

Czytaj więcej

Przedszkole promujące zdrowie

Koordynator programu: Bernadeta Wieczorek-Strasz Inni członkowie zespołu: Urszula Rogalewska Kontakt z koordynatorem: tel./fax: 63 242 03 29,  63 245 48 27 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć,

Czytaj więcej

Bezpieczne Przedszkole

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji  podpisali porozumienie z  Przedszkolem nr 2 w Koninie o objęciu najmłodszych specjalną policyjną opieką. Dzieci będą odwiedzane przez funkcjonariuszy. Będą też poznawały starszych kolegów z klas

Czytaj więcej

Piękna nasza Polska cała

Ruszył Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat jakże ważny i poważny - jednak powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców.

Czytaj więcej