Jagódki

Jesteśmy Jagódki. W naszej grupie jest sporo chłopców i trochę mniej dziewczynek. Jesteśmy bardzo pracowici i zdolni. Gramy świetnie na instrumentach, ładnie rysujemy, mamy też matematycznych geniuszy i super sprawnych sportowców. Lubimy też dużo i głośno mówić. Często mamy coś ważnego do powiedzenia. A pani Marzenka słucha uważnie i cierpliwie. W naszej grupie jest zawsze bardzo wesoło bo lubimy żarty.

Tematyka kompleksowa: Styczeń

1. Noworoczne zabawy”
  2. „Olimpiada zimowa nie tylko sportowa”
  3. „Rodzice rodziców”
  4. „Ptaki zimą”

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze: Styczeń

1. Dostrzeganie potrzeb zwierząt podczas uroczystości witania nowego roku.
  2. Uświadamianie dzieciom wpływu aktywności fizycznej, hartowania i zdrowego odżywiania na stan zdrowia i samopoczucie
  3. Kształcenie uczucia przywiązania, szacunku i wdzięczności dla dziadków.
  4. Obserwowanie przyrody zimą, obserwowanie ptaków. Kształtowanie
    u dzieci postawy opiekuńczej w stosunku do ptaków.
  5. Rozumienie znaczenia wykonywania stałych czynności (mycie rąk, zębów, spacery, odżywianie.. ). Świadome przestrzeganie zasad higieny osobistej.
  6. Częste przebywanie na świeżym powietrzu. Kształtowanie czynności samoobsługowych podczas ubierania się i rozbierania
    w szatni.
  7. Nabywanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez rozmowę z nauczycielem i dziećmi. Przestrzeganie zasad i norm postępowania w przedszkolu.
  8. Wdrażanie do czytania sylabami i globalnego wyrazów i krótkich zdań
    w zakresie poznanych liter.
  9. Doskonalenie analizy i syntezy słuchowo- wzrokowej niezbędnej do nauki czytania.
  10. Doskonalenie umiejętności sprawnego dodawania i odejmowania oraz stosowania znaków matematycznych
    ze zrozumieniem.

Choć w tym roku Mikołaj nie mógł przybyć to obdarował nas prezentami i bawiliśmy się świetnie. Przygotowaliśmy również niespodziankę dla rodziców- filmik ze świątecznego kolędowania.

Andrzejkowe wróżby

Jak tradycja podpowiada bawiliśmy się we wróżby. Oczywiście z przymrużeniem oka.

Jagódki upamiętniły Święto Niepodległości- śpiewały hymn, tańczyły tańce ludowe, grały na tęczowych dzwonkach ludowe melodie i oczywiście szły w biało-czerwonym marszu, tym razem wokół przedszkola.