Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu, mamy 3 latka i nazywamy się ,,Leśne Skrzaty”. Kiedy po raz pierwszy przyszliśmy do przedszkola to nie wszyscy byli odważni, jedni płakali za mamą a inni się bawili. Teraz jesteśmy już super przedszkolakami.

Nasze Panie Ania i Patrycja uczą nas piosenek, tańców, wierszyków. Dzięki nim poznajemy bajki i nowe informacje o otaczającym świecie. Chętnie rysujemy, wyklejamy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i pobyt na placu zabaw, gdzie rozwijamy naszą koordynację ruchową. Mamy w naszej sali dużo różnych zabawek. Panie wymyślają nam różne zabawy i zajęcia przez co stajemy się bardzo kreatywni. Uczymy się pracować metodą Planu Daltońskiego. Po obiedzie odpoczywamy na leżaczkach słuchając kołysanek i ulubionych bajek.

W przedszkolu nie mają czasu na nudę.

Tematyka kompleksowa - październik

1. „Co nam jesień w koszu niesie?” (04.10 – 08.10.2021)
  2. „Leśne skrzaty w kręgu jesiennej muzyki ” (11.10 – 15.10.2021)
  3. „Leśne skrzaty poznają jesienne zwierzęta” (18.10 – 22.10.2021)
  4. „Jestem prawdziwym przedszkolakiem” (25.10. – 29.10.2021)

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne - październik

1. Wyrabianie umiejętności radzenia sobie z emocjami podczas rozstania z rodzicami,
  2. Kształtowanie umiejętności wspólnej zabawy (korzystanie ze wspólnych zabawek, kącików zainteresowań), umiejętne dzielenie się przestrzenią do zabawy oraz zabawką,
  3. Utrwalanie zasad panujących w sali przedszkolnej oraz podczas wyjść na ogród przedszkolny,
  4. Kształtowanie nawyków higienicznych przed spożywaniem posiłków,
  5. Poznanie jesiennych zwierząt – jeż, wiewiórka, kształtowanie życzliwości i troski do zwierząt,
  6. Poznawanie darów jesieni – rozróżnianie i nazywanie wybranych owoców i warzyw, rozpoznawanie za pomocą wzroku, dotyku, smak,
  7. Kształtowanie wrażliwości słuchowej dzieci poprzez zaznajamianie dzieci z jesienną muzyką, poznanie instrumentów, podejmowanie prób eksperymentowania z instrumentami,
  8. Wyrabianie przynależności dzieci do swojej grupy przedszkolnej poprzez przygotowania do pasowania na przedszkolaka.

Ważne wydarzenia:

• 20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  • 30 września – Dzień Chłopca
Urodzinki Skrzacików

Dzień Chłopca

Skarby Pani Jesieni

Maluszki poznają Skarby Pani Jesieni, które znalazły wspólnie z rodzicami i przyniosły do kącika przyrody w przedszkolu.

Przedszkolak w krainie wielkich emocji

Tydzień przedszkolaka w Leśnych Skrzatach.