Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu, mamy 3 latka i nazywamy się ,,Leśne Skrzaty”. Kiedy po raz pierwszy przyszliśmy do przedszkola to nie wszyscy byli odważni, jedni płakali za mamą a inni się bawili. Teraz jesteśmy już super przedszkolakami.

Nasze Panie Ania i Patrycja uczą nas piosenek, tańców, wierszyków. Dzięki nim poznajemy bajki i nowe informacje o otaczającym świecie. Chętnie rysujemy, wyklejamy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i pobyt na placu zabaw, gdzie rozwijamy naszą koordynację ruchową. Mamy w naszej sali dużo różnych zabawek. Panie wymyślają nam różne zabawy i zajęcia przez co stajemy się bardzo kreatywni. Uczymy się pracować metodą Planu Daltońskiego. Po obiedzie odpoczywamy na leżaczkach słuchając kołysanek i ulubionych bajek.

W przedszkolu nie mają czasu na nudę.

ZADANIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE - MAJ:

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie, rozwijanie zdolności dydaktycznych i artystycznych.
  2. Doskonalenie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji.
  3. Doskonalenie samodzielności w zakresie samoobsługi: rozbieranie i ubieranie, spożywanie posiłków, porządkowanie zabawek, zgłaszanie swoich potrzeb.
  4. Rozwijanie sprawności ruchowej podczas zabaw ruchowych, w tym naśladowczych i rytmicznych.
  5. Kształtowanie umiejętności współpracy z grupą podczas różnych zabaw i zadań.
  6. Kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz nawyku prawidłowego mycia rąk zgodnie z instrukcją, wyrabianie prawidłowego nawyku odżywiania się.
  7. Doskonalenie umiejętności słuchania krótkich utworów literackich; rozwijanie umiejętności wypowiadania się.
  8. Kształtowanie umiejętności matematycznych: liczenia w zakresie 1-4, nazywania figur geometrycznych - koło, kwadrat, trójką.
  9. Kształtowanie przynależności do narodu oraz swojego rodzinnego miasta, poznanie herbu oraz legendy o Koninie.
  10. Kształtowanie pozytywnego stosunku do zwierząt oraz roślin, przyswajanie zasad ochrony środowiska; rozpoznawanie mieszkańców łąki - wycieczka na łąkę - obserwacja zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku.
  11. Poszerzanie wiedzy na temat zwierząt zamieszkujących w gospodarstwie wiejskim; poznanie korzyści płynących dla człowieka z hodowli zwierząt.
  12. Zapoznanie dzieci z takim świętem jak "Dzień Matki". Podkreślanie roli rodziny w życiu dziecka.

TEMATYKA KOMPLEKSOWA - MAJ:

• Konin - lubię moje miasto
  • Z wizytą na wiejskim podwórku
  • W zieleni łąka majowa
  • Mamusia moim skarbem
Nasza pierwsza wycieczka!

19 maja 2022 roku Leśne Skrzaty wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Parku Fryderyka Chopina w Koninie.

Dzień Strażaka

Pokaz Mody Patriotycznej

Leśne Skrzaty poznają literę O

Do drzwi Leśnych Skrzatów zapukał literkowy stworek. Razem ze sobą przyniósł list, w którym przedstawił siebie oraz zapoznał dzieci ze swoją ulubioną literą O.