Morskie Stworki

Jesteśmy „Morskie Stworki” mamy 3 i 4 latka. Dopiero się poznajemy, ale lubimy ze sobą przebywać, a czas upływa nam na dobrej, wspólnej zabawie. Jesteśmy ciekawi świata, dlatego też podejmujemy różnorodne działania: poznajemy i czytamy samogłoski, eksperymentujemy, poznajemy tajniki kodowania „Kodowanie na dywanie”, podróżujemy realizując program „Przedszkolne podróże małe i duże”, śpiewamy i gramy na instrumentach, uwielbiamy tańczymy i rysować.

Tematyka kompleksowa:

1. Z Panią Zimą wesoło mija czas.
  2. Zabawy z bałwankiem i śnieżynką.
  3. Niespodzianka dla Babci i Dziadka.
  4. Zimowe obserwacje.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne - styczeń:

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie, integracja grupy przedszkolnej.
  2. Doskonalenie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji, zwrócenie uwagi na fakt, aby dzieci czuły się w przedszkolu swobodnie i bezpiecznie.
  3. Wdrażanie do samodzielności w zakresie samoobsługi: rozbieranie się i ubieranie, spożywanie posiłków, porządkowanie zabawek, zgłaszanie swoich potrzeb.
  4. Obserwowanie środowiska przyrodniczego, zwracanie uwagi na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Zwrócenie uwagi i uwrażliwianie na potrzeby ptaków w okresie zimy.
  5. Wdrażanie dzieci do dbałości o zdrowie poprzez mycie rąk przed posiłkiem i po posiłku oraz po skorzystaniu z toalety.

Styczeń – kalendarz imprez:

1. „Zima z książką”! – cykl spotkań z książką – 11-15 stycznia
  2. Dzień Babci i Dziadka - 22 stycznia

Dzień Pluszowego Misia - zabawy muzyczno - taneczne, zabawy plastyczne - wykonanie pacynki Misia