Motylki
Motylki to grupa 5-6 latków, wśród których jest 11 dziewczynek i 12 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte i ciekawe świata. Motylki z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy ich dzień w Krainie Wesołej Zabawy wypełniony jest zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz  ruchowymi na placu zabaw.

Tematy kompleksowe: grudzień

1. Niesamowita podróż w czasie (04 – 08. 12)
  2. Z rodziną nigdy nie jest nudno (07 -11. 12)
  3. Być dobrym dla innych (14 – 18. 12)
  4. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia (21-24. 12)
  5. Co przyniesie Nowy Rok (28-31. 12)

ZADANIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE: grudzień

1. Kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w zabawie
    z innymi dziećmi  i współpraca z nauczycielem.
  2. Rozwijanie inwencji, pomysłowości i wyobraźni twórczej dziecka.
  3. Eksperymentowanie rytmem, głosem, dźwiękiem i ruchem rozwijające wyobraźnię muzyczną dzieci.
  4. Doskonalenie u dzieci zdolności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z emocjami
  5. Rozwijanie umiejętności manualnych, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich pragnień w formie plastycznej.
  6. Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych związanych ze świętami  Bożego Narodzenia.
  7. Obserwowanie przyrody zimą, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami
    i przeżyciami, określanie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy.

Ważne daty – listopad

• 10 XI – Dzień Jeża