Promyczki

To my PROMYCZKI, radosne, wesołe, koleżeńskie i pracowite 4-latki. Chętnie chodzimy do przedszkola, lubimy wspólne zabawy i nowe wyzwania. Jesteśmy ciekawe świata, lubimy tańczyć, śpiewać, malować, muzykować…. W każdym z nas ukryty jest talent, który nasze Panie odkrywają i pozwalają nam je rozwijać.

Tematyka kompleksowa: kwiecień

1. Dobre i niedobre bajki na ekranie
  2. Na wiejskim podwórku
  3. Projekt edukacyjny "Przedszkolaki dbają o zdrowie"
  4. Moje ulubione książeczki.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne: kwiecień

1. Obserwowanie środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i w pogodzie wiosną, obserwacja roślin w ogrodzie przedszkolnym i kąciku przyrody w czasie kiełkowania i pojawiania się pąków, rozwijania liści.
  2. Kształtowanie przyjaznego odnoszenia się do roślin i zwierząt.
  3. Rozwijanie mowy poprzez budowanie wypowiedzi, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego,
  4. Rozwijanie kompetencji matematycznych -zdobywanie doświadczeń w określaniu wielkości przedmiotów, kontynuowania rytmów, porządkowanie według podanych kryterium.
  5. Poznanie znaczenia zdrowego odżywiania, utrwalenie zasad zdrowego stylu życia oraz zachowania zasad higieny.
  6. Rozwijanie motoryki małej podczas zadań manualnych i graficznych.

Uroczystości grupowe: marzec

• Dzień Zdrowia – 07.04.
  • Tydzień Zdrowia -19.04.-23.04
  • Dzień Ziemi – 22.04.
  • Dzień Flagi -30.04.

Przygotowania dziewczynek do Festiwalu Dziecięcej Piosenki Prozdrowotnej - Śpiewające Serca. Wokalistki zaprezentują piosenkę pt. "Piosenka o niezdrowym jedzeniu". Trzymamy mocno kciuki!!!

Praca zdalna Promyczków

Podczas pracy zdalnej, dzieci z grupy Promyczków chętnie wykonywały zadania, które przesyłały im panie. A oto dowód ich pracy. Brawo!!!

Dzień Matematyki

12.03. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki.

Zabawy i eksperymenty z balonami

Czy powietrze ma siłę? Czy brud boi się mydła? I na wiele innych pytań dzieci odpowiadały wykonując zabawy badawcze.