Promyczki

To my PROMYCZKI, radosne, wesołe, koleżeńskie i pracowite 4-latki. Chętnie chodzimy do przedszkola, lubimy wspólne zabawy i nowe wyzwania. Jesteśmy ciekawe świata, lubimy tańczyć, śpiewać, malować, muzykować…. W każdym z nas ukryty jest talent, który nasze Panie odkrywają i pozwalają nam je rozwijać.

Tematyka kompleksowa:

• Tydzień za tygodniem
  • Z Panią Zimą wesoło mija czas
  • Kochani Dziadkowie
  • Sporty zimowe

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne:
Styczeń

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie, integracja grupy przedszkolnej.
  2. Doskonalenie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji, wspólne zabawy, zwrócenie uwagi na fakt, aby dzieci czuły się w przedszkolu swobodnie i bezpiecznie.
  3. Wdrażanie do samodzielności w zakresie samoobsługi: rozbieranie się i ubieranie, spożywanie posiłków, porządkowanie zabawek, załatwianie potrzeb fizjologicznych.
  4. Poznawanie nazw pór roku, ich charakterystycznych cech oraz cykliczności ich występowania. Rozwijanie umiejętności obserwowania otaczającego świata.
  5. Obserwowanie środowiska przyrodniczego, zwracanie uwagi na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie zimą, konieczność dostosowania stroju do warunków atmosferycznych (wiatr, śnieg, mróz) oraz pomoc zwierzętom.
  6. Wdrażanie dzieci do dbałości o zdrowie poprzez mycie rąk przed posiłkiem i po posiłku oraz po skorzystaniu z toalety. Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych.
  7. Kształtowanie uczuć przywiązania i szacunku dla najbliższych osób.
  8. Wdrażanie do uważnego obserwowania wykonywanych doświadczeń. Kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków. Rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego.

Uroczystości grupowe:

• Dzień Kubusia Puchatka – 18.01.
  • Dzień Babci i Dziadka – 21.01.

Dzieci w tym roku nie mogły zaprosić do przedszkola swoich rodziców na Spotkanie Wigilijne. Dlatego też, przygotowały krótki program artystyczny dla swoich bliskich wraz z życzeniami świątecznymi. Po występach dzieci znalazły prezent pod choinką, który sprawił dużo radości. A na zakończenie spotkania Promyczki zjadły świątecznego pierniczka.

Praca dzieci podczas kwarantanny

Promyczki podczas kwarantanny pracowały zdalnie, wykonując przesyłane im zadania i nie tylko. Większość dzieci pomagała rodzicom w przygotowaniach świątecznych, między innymi w pieczeniu i ozdabianiu pierniczków. Brawo!!!

Promyczki pamiętały, że 25 listopada wszystkie Misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Do obchodów tego dnia dzieci przygotowywały się już wcześniej: wykonały maski misiów, które pozwoliły im chociaż na chwilę zamienić się w ulubione zwierzątko, nauczyły się wierszyka "Kto misiowi urwał ucho", tańca "Misie Szare". Dzieci spróbowały również przysmaku misiów :) W tym dniu było dużo zabawy i radości.

Na Święto Niepodległości, Promyczki samodzielnie przygotowały flagi oraz odśpiewały Hymn Polski. Brawo!!!