eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji  podpisali porozumienie z  Przedszkolem nr 2 w Koninie o objęciu najmłodszych specjalną policyjną opieką. Dzieci będą odwiedzane przez funkcjonariuszy. Będą też poznawały starszych kolegów z klas o profilu policyjnym.

Ruszył Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Temat jakże ważny i poważny - jednak powinien być zrozumiały także dla najmłodszych odbiorców. Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.