Przedszkole nr 2 w Koninie

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Witaminki

Ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Witaminki” promujący zdrowe nawyki żywieniowe pod patronatem wydawnictwa ,,Bliżej Przedszkola”.

Zapraszamy dzieci z całej Polski do udziału w najzdrowszym w tym roku przedszkolnym projekcie.

W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

Zachęcamy, aby do projektu zaangażować rodziców, ponieważ to przede wszystkim oni powinni dbać o zbilansowaną dietę swoich dzieci i kształtować zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat.

W naszym przedszkolu projekt poprowadzi pani Patrycja Pawlak

Cele projektu

promowanie zdrowych nawyków żywieniowych;

zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa;

stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków;

oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi;

wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych.