Przedszkole nr 2 w Koninie

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Czytaj więcej

Zdrowo i sportowo

Ogólnopolski, bezpłatny program edukacyjny „Zdrowo i Sportowo”

Celem programu jest z jednej strony zwiększanie świadomości dorosłych opiekunów dzieci na temat roli i wagi aktywności fizycznej (również odpowiedniego odżywiania i odpoczynku, tzn. właściwej dawki i jakości snu) w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym dziecka, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych (w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).

Z drugiej strony dostarczenie wiedzy i gotowych rozwiązań w postaci scenariuszy zajęć, materiałów edukacyjnych i komunikacyjnych, spotkań ze specjalistami, webinariów oraz zajęć online. Ważną rolę odgrywa równie aspekt uświadomienia zmiany w podejściu do wczesnej specjalizacji w sporcie oraz świadomego minimalizowania zbyt wczesnej rywalizacji.

Szczegóły: https://zdrowoisportowo.edu.pl/