Przedszkole nr 2 w Koninie

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Czytaj więcej

30 lecie Przedszkola nr 2

W dniach 10 – 14 października obchodziliśmy 30 lecie istnienia naszego Przedszkola. Przez cały tydzień trwały zabawy i zajęcia, które przywodziły wspomnienia i pozwalały dzieciom zerknąć wstecz na historię Przedszkola.

W pierwszym dniu obchodów jubileuszu  po oficjalnym rozpoczęciu z nutką wspomnień i historii odbyły się malarskie impresje. Dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Moje Przedszkole” , które przekazane zostały na aukcję charytatywną. Dochód ze sprzedaży zasiliły konto chorego chłopczyka
z naszego miasta. Po południu dzieci wzięły udział w zajęciach  zumby. Wykazały się  niezwykłą sprawnością i poczuciem rytmu.

30lecie

We wtorek odbyła się Wielka Olimpiada Sportowa. Dla nas ruch to podstawa zdrowego stylu życia.  Stąd  wielkie sportowe wydarzenie. Zapaliliśmy  znicz olimpijski a następnie dzieci wzięły udział
w międzygrupowych rywalizacjach sportowych.

Kolejny dzień to artystyczne działania. Nauczycielki przygotowały dla dzieci  niespodziankę teatralną- wystawiły muzyczną „Rzepkę”. Po występie nauczycielek swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci .

W następnym dniu działo się….oj! Działo się! Każda grupa wykazała się  kreatywnością podczas przygotowywania ZDROWYCH SMAKOŁYKÓW. Efekty tych poczynań smakowali wszyscy obecni
w przedszkolu: dzieci, pracownicy oraz Pan Prezydent Piotr Korytkowski, który w tym dniu odwiedził Nasze Przedszkole i przeczytał dzieciom bajkę.

A w piątek  BAL.  Wszystkie przedszkolaki przebrały się za postać,  która ich inspiruje lub jest ich  ulubionym bohaterem. Zabawa była znakomita!

Przez cały tydzień czytali  książeczki dla dzieci wspaniali goście m.in. pan Prezydent oraz  emerytowani pracownicy przedszkola: pani Terenia, Pani Beatka, Pani Marylka…

Na zakończenie obchodów każde dziecko i pracownik przedszkola otrzymał plakietkę z Logo Przedszkola wydaną specjalnie z tej okazji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń, które znajdują się na Facebooku przedszkola