Przedszkole nr 2 w Koninie

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czytaj więcej

Razem na Święta

Nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w akcji ,,Razem na święta”. Każda grupa zaangażowała się w akcję poprzez wykonanie upominków dla pracowników przedszkola, emerytów, harcerzy oraz zbiórkę karmy dla Schroniska da Zwierząt w Koninie.

Grupa I

Pierniczki i życzenia dla podopiecznych DPS w Koninie

Grupa II

Kartki świąteczne dla emerytów naszego przedszkola
Pieczenie pierników
Wigilia grupowa

Grupa III

  1. List z życzeniami świątecznymi wraz z niespodziankami przygotowanymi przez dzieci dla koleżanki z grupy(Alicji) która od dłuższego czasu jest nieobecna w przedszkolu z powodu złamania obojczyka.
  2. Zbiórka środków na zakupienie klocków Lego lub innych zabawek dla kolegi z grupy (Seweryna), który nie może obecnie poruszać się samodzielnie, (a nie potrafi chodzić o kulach) -powód zdiagnozowana choroba Perthesa- martwica kości biodrowej.
  3. Przygotowanie dla rodziców niespodzianki przez dzieci: świąteczny program artystyczny oraz ozdoba na choinkę wraz z życzeniami świątecznymi.

Grupa IV

Kartki świąteczne dla rodziców
Choinki dla pracowników przedszkola
Występ jasełkowy i upominki dla rodziców

Grupa V

Zbiórka karmy i kocyków dla zwierząt ze schroniska.

Kiermasz świąteczny zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby grupy tj. zakup zabawek oraz pomocy dydaktycznych.
Przygotowywanie prezentów świątecznych przez dzieci z grupy V Motylki dla rodziców.
Przygotowanie kartek świątecznych, które potem dzieci wysłały do członków rodziny, z którymi dawno się nie widziały.
Podczas wizyty na poczcie wysłaliśmy również obrazki które dzieci narysowały dla naszego kolegi z grupy który przeszedł poważną operację chirurgiczną.