Przedszkole nr 2 w Koninie

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Czytaj więcej

Szkoła Pamięta

Leśne Skrzaty w ramach akcji ,,Szkoła pamięta” wykonały znicze ze słoiczków i podgrzewaczy, które starsi koledzy zanieśli pod Krzyż na konińskim Zatorzu.
Dzieci z grupy II Biedronki w ramach akcji Szkoła Pamięta wykonały pracę plastyczną „Znicz pamięci”, odwiedziły również wirtualnie cmentarz.
Przedszkolaki z grupy III „Promyki” włączając się do akcji „Szkoła Pamięta”:
– omówiły tradycje związane z Dniem Wszystkich Świętych w Polsce,
– wykonały pracę plastyczną „pamiątkową świeczkę” dla wszystkich poległych
    żołnierzy i tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju i społeczności lokalnej,
– oglądały prezentację multimedialną „Sławni ludzie z Konina”, mającą na celu
   przybliżenie dzieciom postaci zasłużonych Koninian: Zofii Urbanowskiej,
   Mieczysława Bekkera, Witolda Friemanna,
-rozwiązały zadanie: zagadkę polegającą na łączeniu postaci z rekwizytem.
Dzieci z grupy IV,, Jagódki ” wzięły udział w akcji MEN,, Szkoła pamięta”. Poprzez wykonanie wspólnej pracy upamiętniły bardzo ważną postać w historii Polski, jaką był Marszałek Józef Piłsudski. Dzieci poprzez swoje działania poznały historię Polski
 z okresu zaborów.
Dzieci z grupy V uczestniczyły w pogadance oraz obejrzały prezentację na temat działalności Józefa Piłsudskiego. Ponad to przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Grupa zorganizowała wystawę #Szkoła pamięta upamiętniającą Zofię Urbanowską- pisarkę związaną
z naszym regionem.
Grupa Morskich Stworków wspólnie z grupą Jagódek zapaliła znicze przygotowane przez najmłodszą grupę Leśnych Skrzatów pod Krzyżem na osiedlu Zatorze. Dzieci przygotowały również „lampki pamięci” dla bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.